סדנת נשימה טבעית בהנחיית ד"ר קומסקי


Loading the player ...

> חיבור גוף ונשמה, שלמות, איזון פנימי ושמחת חיים

> התפתחות רוחנית והתקדמות אישית.

> טיפול בפחדים וחרדות

> טיפול בחסימה רגשית ומתח

> טיפול בהפרעות גופניות, טראומות פיזיות ורגשיות

> טיפול בהפרעות אכילה, בעיות שינה ועוד...

לגברים ונשים (עבודה מעשית בהפרדה) מרכז יחיאלי 4, נווה צדק ת"א | 0722-146146

* המלצת מנהלת המרכז - נורית אילון הירש


Loading the player ...

* שיטת הנשימות מומלצת ע"י הרב ישראל יצחק בזנסון:

מתוך ספר אזמרה של הרב בזנסון: ..."בגרות אמוציונאלית או 'מוחין דגדלות', הנם כלולים במושג המורחב של 'דעת'. הדעת שאינה נחשבת לאחת הספירות מצד העלמות עניינה, מהווה בכל זאת את נשמתם של כל הרגשות, והיא מתווכת בין כל ההפכים הכלולים בשבע הספירות התחתונות.

מכאן רמז לפתיח של תורת 'אזמרה' – 'דע', כלומר: קבל דעת, זהו המפתח המאפשר כניסה לעולמה המואר של ההבטחה החיובית ושלוות הנפש שהיא מעניקה לאוהביה, מה שנקרא 'ישוב הדעת'.
מהמאמצים הרבים המובילים להשגת הדעת הנצרך כדי לעבור מעל החזות החיצונית של אנשים ומצבים, כתב ר' נחמן בתורה 'תקעו תוכחה': "...ועל כן נקראין המוחין נשמה, בבחינת (איוב ל"ב): "ונשמת שדי תבינם"; כי עיקר המח והדעת על ידי נשימה." כשפעולת הנשימה אינה נשלטת אלא אוטומאטית, אז היא שייכת למוח ימין הסתום ופחות מוכר, הנקרא 'חכמה'. ברם כשאנו נושמים בצורה מודעת, אז הנשימה שייכת בעיקר למוח שמאל הנקרא 'בינה', ואז דווקא, שני המקצבים משתלבים יחד ונולד מזה מוח שלישי הנקרא 'דעת', השראה או רוח הקודש, שדרכן ניתן יהיה להמציא פתרונות כדי לדון לכף זכות. הרי שעל ידי נשימות הנעשות בהכרה מלאה ובשליטה, מפתחים את המוחין והם מתגברים רגשית וכך יוצאים מקטנות לגדלות.

נוסף על זה, בעקבות חוסר חמצן (לדעת מומחים, אין האדם המצוי נושם יותר מעשרה אחוזים חמצן ממה שהיה יכול וצריך לקחת!), אנשים רבים נשארים כל ימיהם בהתבגרות נמוכה למדי כגיל שלוש-ארבע, אם כי לומדים הם עם הזמן איך להעמיד חזות בוגרת ומבינה. דעה זו החריפה לכאורה, הופכת בעצם להיות סנגוריה נפלאה על כל הדור כולו: מה יעשה הבן ולא יחטא, אם לא חינכו אותו לנשימות כך שיזכה להתפתחות רגשית, ועוד הרגילו אותו להעמדת פנים ולהסתרת מומים.
יתרה מכן, עצה מעשית שהיא בהישג כולם: לנשום כעשר דקות כל יום בצורה מודעת והכרתית, עם כוונה פשוטה שהרוח המנשימה הנה רוחו של הקדוש ברוך הוא בבחינת: "ויפח באפיו נשמת חיים ויהי האדם לנפש חיה". כל מי שיתמיד בתרגול זה מבלי לדייק יותר מדי באיזו צורה הוא נושם, במשך זמן יחסית קצר יתפתחו המוחין שלו ויתבגרו, דבר שיתבטא בעמידתו במבחנים רגשיים שאין השכל הרגיל היה יכול להם".

* מתוך כתבה ב y-net "דרך הנשימה" :

כשתינוק נושם, כל הגוף שלו נפתח ונסגר. היכולת הזאת הולכת לאיבוד עם השנים. בני אדם בוגרים מוחזקים בהמון מקומות, הם עוצרים את עצמם ואוצרים בתוכם את הכאב. כשהנשימה שלנו נעצרת, כל הרבדים הקשורים בנשימה מושפעים - ברמה הפיזית, הרגשית והשכלית".

עם השנים השרירים בגוף מקבעים את המקומות שהוחזקו ונפגעו. בכל פעם שאנחנו מדכאים את הרגשות שלנו נגרם כיווץ שרירים והנשימה מוגבלת, והגוף רושם את זה. במשך הזמן נהפך התהליך הזה למצב כרוני ואוטומטי, ואנחנו מאבדים את היכולת לחוות ולבטא רגשות.

נקודת המוצא של האבחון ושל הטיפול היא שהנשימה משקפת כל מחשבה, כל רגש, כל אמונה. בנשימה מצוי המפתח למשאבי הריפוי הטבעיים של הגוף.


לקבלת פרטים הירשמו כאן